42 278 73 61, 600 566 236, 660 232 318
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00. Nd: 09:00 - 13:00
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!
Aktualności

Zapraszamy do działu aktualności, gdzie można sprawdzić informacje o zmianach i nowościach w naszym serwisie i nie tylko.

Podstrony

6.JPG

JAK PRZYGOTOWAĆ SAMOCHÓD DO ZIMY?

Dodano: 2017-05-12

Wymiana opon i odpowiedni sprzęt

Wymiana opon na zimowe to podstawa i każdy kierowca ma chyba świadomość, że bez tego elementu przetrwanie zimy będzie nie tylko trudne, ale i niebezpieczne. Nie warto zwlekać z wymianą opon. Producenci i wulkanizatorzy zgodnie przyznają, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia poniżej 7 stopni Celsjusza to znak, że trzeba pomyśleć o „zimówkach”. Jeśli opony zimowe służą nam już jakiś czas – sprawdźmy bieżnik, powinien mieć minimum 4 mm. W każdym przypadku bezpieczeństwo gwarantuje jedynie sprawny i niewyeksploatowany sprzęt.

Więcej

15.jpg

KIEDY AKUMULATOR WYMAGA WYMIANY?

Dodano: 2017-03-08

W przypadku sprawności akumulatora w naszym aucie, sytuacja nie zawsze jest oczywista. Czasem wystarczy akumulator po prostu podładować, innym razem konieczna jest jego wymiana. Jak rozpoznać moment, w którym należy udać się po nową baterię?

Więcej

szyba1.JPG

USZKODZENIE SZYBY W SAMOCHODZIE – NAPRAWA CZY WYMIANA?

Dodano: 2017-03-01

Uszkodzenie szyby to całkiem powszechny problem i, jak się okazuje, przytrafia się sporej grupie kierowców. Jednak, jak wskazują statystyki, większość z nas bagatelizuje problem i jeździ z szybami wymagającymi naprawy lub wymiany. Taka praktyka to natomiast spore ryzyko – ograniczenie widoczności podczas jazdy i wysoki mandat.

Więcej

laweta1.jpg

NIEOCZEKIWANY POSTÓJ NA DRODZE, CZYLI O TYM, DLACZEGO NIE WARTO JEŹDZIĆ NA OSTATNICH KROPLACH PALIWA

Dodano: 2017-02-22

Najczęstszym powodem tankowania w ostatnim momencie, jest nasz pospiech lub po prostu brak stacji benzynowej po drodze. W konsekwencji jeździmy na tzw. oparach. I sporo ryzykujemy. Bo niezatankowany w porę samochód to nie tylko możliwość utknięcia gdzieś na drodze, ale także poważnego uszkodzenia silnika.

Więcej

10.JPG

SPRAWDŹ HAMULCE, ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO. OTO PODSTAWOWE OBJAWY NIESPRAWNOŚCI UKŁADU HAMULCOWEGO

Dodano: 2017-02-15

Dane statystyczne dotyczące wypadków wskazują, że niesprawny układ hamulcowy stanowi przyczynę niemal 14 proc. wypadków, wśród wszystkich zdarzeń drogowych wywołanych niesprawnością techniczną pojazdów. Niestety większość kierowców bagatelizuje konieczność regularnego przeglądu systemu hamowania w pojazdach, często ignorując także pierwsze symptomy nieprawidłowego działania hamulców. Chcąc zachować bezpieczeństwo na drodze, warto dokładniej przyjrzeć się układowi hamulcowemu w naszym aucie.

Więcej

licznik1.JPG

JAK SPRAWDZIĆ RZECZYWISTY STAN LICZNIKA W KUPOWANYM SAMOCHODZIE?

Dodano: 2017-02-13

Cena, rocznik, sprawność, no i oczywiście przebieg – to te elementy interesują nas najbardziej w sytuacji, gdy zamierzamy kupić używany samochód. W przypadku stanu licznika dochodzi jednak do częstych oszustw, co sprawia, że do przebiegu samochodu podchodzimy z pewną rezerwą i wątpliwościami. Jak zatem sprawdzić przebieg używanego auta?

Więcej

silnik1.JPG

TYPOWE OBJAWY AWARII SILNIKA

Dodano: 2017-02-06

Niepokojące sygnały świadczące o tym, że z jednostką napędową dzieje się coś złego, są w większości przypadków bardzo wyraźne i łatwo zauważalne. I całe szczęście. Dzięki temu nawet osoba nie będąca doświadczonym mechanikiem samochodowym może bez problemu je rozpoznać, co pozwala na szybką, właściwą reakcję. Najbardziej typowe objawy wskazujące na awarię silnika przedstawiamy poniżej.

Więcej

12.JPG

PODSTEROWNOŚĆ I NADSTEROWNOŚĆ SAMOCHODU – TYPY POŚLIZGU I SPOSOBY NA ICH OPANOWANIE

Dodano: 2016-11-30

Podsterowność czy nadsterowność – na czym polega różnica?

Najprościej traktując temat poślizgu, możemy zdefiniować nadsterowność, jako utratę przyczepności samochodu podczas zakrętu i wynoszenie jego tyłu na zewnątrz. Z kolei podsterowność to utrata przyczepności samochodu wraz z wynoszeniem przodu pojazdu na zewnątrz zakrętu.

Więcej

3.JPG

JAK BEZPIECZNIE JEŹDZIĆ SAMOCHODEM ZIMĄ I W JAKI SPOSÓB WŁAŚCIWIE EKSPLOATOWAĆ NASZ POJAZD?

Dodano: 2016-11-25

O czym warto bezwzględnie pamiętać jeżdżąc samochodem zimą?

Kilka praktycznych porad z pewnością nieco ułatwi nam poruszanie się samochodem po śliskich i zaśnieżonych drogach, a tym samym pozwoli na łagodniejsze przebrnięcie przez zimowy sezon.

Więcej

1.JPG

OGRZEWANIE POSTOJOWE - CZY WARTO SIĘ NA NIE DECYDOWAĆ, A JEŚLI TAK, TO JAKIE WYBRAĆ?

Dodano: 2016-11-14

Jak działa ogrzewanie postojowe?

Ogrzewanie postojowe, zarówno elektryczne, jak i spalinowe, polega na podnoszeniu temperatury silnika poprzez podgrzewanie płynu chłodniczego. Ogrzewanie wnętrza samochodu następuje z kolei poprzez wtłaczanie w jego wnętrze ciepłego powietrza. Co zyskujemy? Wyższą temperaturę wewnątrz samochodu już na starcie, mniejsze zużycie silnika, a także brak konieczności żmudnego skrobania szyb.

Więcej

opony1.JPG

WYMIANA OPON NA ZIMOWE – NIE MA OBOWIĄZKU, ALE JEST KONIECZNOŚĆ

Dodano: 2016-11-09

Granica – 7 stopni Celsjusza

Producenci i sprzedawcy opon zimowych, a także pracownicy warsztatów wulkanizacyjnych zgodnie potwierdzają, że opony należy zmienić w sytuacji, gdy temperatura powietrza w ciągu dnia spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Więcej

1.JPG

CZYM JEST AUTO DETAILING I KTO POWINIEN SIĘ NA NIEGO ZDECYDOWAĆ?

Dodano: 2016-10-28

Auto detailing krok po kroku

Usługa auto detailingu z jednej strony utożsamiana jest z dokładnym wysprzątaniem samochodu, praniem tapicerki i ekstra „polerką” lakieru, z drugiej strony często zostaje zestawiona z pojęciem samochodowego SPA. Zdecydowanie właściwszą okazuje się druga wersja definicji, to jednak wciąż nieprecyzyjne określenie, nie oddające sedna usługi.

Auto detailing to precyzyjny i wydłużony w czasie (trwający nawet do 4 dni) proces doprowadzania samochodu, a także niemal każdego innego pojazdu, w tym samolotu, motocykla, łodzi, czy quada, do stanu jak najbliższego fabrycznemu. Zatem usługa nie sprowadza się jedynie do kwestii gruntownego sprzątania. To działanie, którego efektem jest samochód, jak nowy. Cóż, kto z nas nie chciałby, aby jego samochód wyglądał, jakby właśnie opuścił ściany hali fabrycznej? 

Więcej

1.JPG

CO WYBRAĆ? SAMOCHÓD UŻYWANY CZY NOWE AUTO?

Dodano: 2016-10-20

Osoby planujące kupno samochodu, zazwyczaj stają przed następującym dylematem: kupić samochód używany czy może nowy, prosto z salonu? Oba warianty posiadają swoje plusy i minusy, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór.

Więcej

10.JPG

JAK DOBRZE KUPIĆ UŻYWANY SAMOCHÓD?

Dodano: 2016-10-20

Zakup używanego samochodu – mimo że jest pewną oszczędnością, stanowi duży wydatek. Bez wątpienia warto poświęcić mu chwilę uwagi, a wszystko po to, by po pierwsze – nie wyrzucić w błoto długo odkładanych pieniędzy, po drugie natomiast – zaspokoić swoje potrzeby i oczekiwania względem pojazdu. Zatem, jak dobrze kupić używany samochód, by okazał się korzystnym, nie zaś przysparzającym kłopotów zakupem?

Więcej

1.JPG

GDZIE KUPIĆ UŻYWANY SAMOCHÓD?

Dodano: 2016-10-20

Kupno używanego samochodu, który spełni wszystkie Wasze potrzeby, nie jest wcale takie łatwe. Większość osób przeznacza na ten cel całość oszczędności, dlatego chcą by wszystko przebiegło bez niespodzianek. Gdzie najlepiej szukać samochodów używanych i jaki sprzedawca będzie najbardziej pewny? Odpowiadamy.

Więcej

zdjęcie w tle fb.jpg

WITAJ NA BLOGU AUTAKRAJOWE.COM.PL!

Dodano: 2016-10-03

Kupno samochodu to jeden z większych wydatków, na jakie decydujemy się w ciągu naszego życia. Coraz powszechniejszy staje się trend zakupu aut używanych, oferujący często atrakcyjne możliwości zakupu – zwłaszcza osobom o ograniczonym budżecie. Aby jednak taki zakup mógł być w pełni udany, konieczne jest dokładne zweryfikowanie źródła sprzedaży oraz wnikliwe sprawdzenie samochodu.

Więcej

2.JPG

WYPRZEDAŻ ROCZNIKÓW

Dodano: 2016-08-19

Do końca miesiąca przeceniamy nasze pojazdy od 1000 zł do nawet 3000 zł. Warto przejrzeć naszą ofertę, w której można znaleźć ciekawe okazje. 

Więcej

finansowanie.JPG

KORZYSTNE UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE

Dodano: 2016-08-19

Działamy na zasadzie agencji i mamy w ofercie kilkanaście firm ubezpieczeniowych.

Sprawdź naszą ofertę i nie przepłacaj za ubezpieczenie OC/AC/NW.
Więcej