tel: 42 278 73 61

kom: 660 23 23 18 lub 600 56 62 36

ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź

Pn - pt: 10.00 - 18.00, So: 10:00 - 15:00

rzetelna firma Auto Protect

PORADNIK KUPUJĄCEGO

Kupując auto powinniśmy zastosować się do kilku prostych zasad, które pozwolą dokonać przemyślanego i optymalnego zakupu.

1. AUTENTYCZNOŚĆ PRZEBIEGU:

- sprzedający powinien udostępnić książkę serwisową i/lub wykaz pełnej historii serwisowej danego pojazdu, co jest podstawą do udokumentowania przebiegu

- dodatkowo należy spisać numer rejestracyjny, numer nadwozia (VIN) i zweryfikować autentyczności okazanych dokumentów w serwisie, w którym auto miało robione przeglądy

Jeżeli samochód posiada ksiażkę serwisową i wpisy w książce serwisowej pokrywają się z bazą w danym serwisie, to prawdopodobieństwo, że licznik został "skręcony" jest praktycznie zerowe.

- dodatkową formą zabezpieczenia jest spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego w dwóch egzemplarzach, gdzie podany jest m.in. przebieg pojazdu z dokładnością do 1 km.


2. BEZWYPADKOWOŚĆ:

- na prośbę kupującego sprzedawca powinien udzielić pełnych informacji na temat powłoki lakierniczej pojazdu

- w większości aut zdarzają się szkody parkingowe i różnego rodzaju kosmetyka - mając informację na temat lakierowanych elementów dobrze jest sprawdzić auto na kanale lub podnośniku w dowolnej stacji diagnostycznej

- dzięki sprawdzeniu auta w serwisie możemy zweryfikować, czy naprawy były tzw. "kosmetyką" czy auto miało poważną historię wypadkową 


3. STAN TECHNICZNY:

- przed zakupem powinno wykonać się serwis przedsprzedażny

- sprawdzenia można dokonać w autoryzowanym serwisie (koszt ok. 300-500 zł) lub w dowolnej stacji diagnostycznej 
(koszt ok. 50 - 200 zł)

- klient ma możliwość sprawdzenia stanu zawieszenia, układu hamulcowego, kierowniczego, wydechowego, podpięcia pojazdu pod komputer w celu diagnozy itp.

- sprawdzenie auta daje klientowi dokładniejszą wiedzę na temat obecnego stanu technicznego, przewidywanych napraw, wymiany rozrządu itp.


4. GWARANCJA:

- ważnym elementem przy kupnie auta jest gwarancja, oferowana przez nielicznych sprzedawców

- należy upewnić się, iż gwarancja ma swoje potwierdzenie w formie pisemnej i zapoznać się z obowiązującymi warunkamiPOJAZDY OFEROWANE PRZEZ NAS SĄ SPRAWDZANE, DZIĘKI CZEMU MOŻEMY ZAGWARANTOWAĆ:

- legalność pochodzenia
- autentyczność przebiegów
- bezwypadkowość
- pisemną gwarancję techniczną bez limitu kilometrów


Partnerzy