tel: 42 278 73 61

kom: 660 23 23 18 lub 600 56 62 36

ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź

Pn - pt: 10.00 - 18.00, So: 10:00 - 15:00

rzetelna firma Auto Protect

Kredyt na samochód używany w kilku prostych krokach

Poniższy poradnik skierowany jest dla osób zdecydowanych na zakup używanego samochodu. Znajdują się w nim zarówno sposoby jego finansowania, jak i czekające na nabywcę formalności.

 

1. Środki finansowe

 

Kupując samochody używane, rzadko kiedy jesteśmy w stanie skorzystać z kredytu gotówkowego bądź limitu debetowego. Jeśli posiadamy taką możliwość, warto ją rozważyć, jednak zdecydowanie lepszym wyjściem jest w takim wypadku kredyt samochodowy.

 

2. Porównanie dostępnych ofert

 

Zanim zdecydujemy się na wyżej wspomniany kredyt, powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. Pomocne okażą się rozliczne, dostępne w sieci porównywarki finansowe, a także kalkulatory kredytowe. Warto rozejrzeć się również na forach internetowych w celu poznania opinii innych ludzi.

 

3. Zaciągnięcie kredytu

 

Gdy przychodzi pora na zaciągnięcie kredytu, przyjrzyjmy mu się nieco bliżej. Skupmy się przede wszystkim na wpłacie własnej (nie każdy bank sfinansuje pełną wartość używanego samochodu) oraz wymogach ubezpieczeniowych stawianych przez bank.

 

4. RRSO czyli oprocentowanie

 

Im niższe – tym lepiej. To oczywiste. Przeanalizujmy jednak wszystkie jego części składowe – koszty oraz prowizje. Spróbujmy znaleźć takie, które najbardziej nam odpowiada. Dobrze jest również poznać zasady spłaty oraz dowiedzieć się o ew. możliwości wzięcia tzw. „wakacji kredytowych”.

 

Warto czy nie?

 

Kredyt na używany samochód to znacznie mniejsze obciążenie budżetu niż kredyt na nowe auto. Koszty takiego kredytu są nieco wyższe, jednak jego wysokość skutecznie to rekompensuje. Najważniejsze jest znalezienie takiego rozwiązania, które pasuje pod względem finansowym do naszych potrzeb i możliwości.


Partnerzy