42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Przygotuj auto na zimę!

O tej porze roku pogoda za oknem jest nieprzewidywalna. Czasem słońce, czasem deszcz, a już niedługo możemy zacząć spodziewać się opadów śniegu. W tym przejściowym okresie, poza dbaniem o własne zdrowie, musisz również zadbać o stan Twojego samochodu. Nawierzchnia i warunki atmosferyczne w sezonie letnim są zupełnie inne niż podczas chłodniejszych miesięcy. Jeżeli zatem chcesz, aby Twoje auto było sprawne przez cały rok, a jazda nim była bezpieczna, to zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi przygotowania pojazdu na zimę.

Dlaczego warto przygotować auto na zimę?

W Polsce utarło się powiedzenie, że „znowu zima zaskoczyła kierowców”. Pierwsze opady śniegu powodują chaos na wszystkich drogach. Śliska nawierzchnia zmusza do spowolnienia prędkości jazdy, kierowcy przestają czuć się pewnie za kółkiem, a dojazd do pracy, czy szkoły zajmuje dwa razy więcej czasu. Dlatego pierwszym punktem na liście przygotowań auta na zimę są opony.

Wymień opony na zimowe

Wymiana opon letnich na zimowe to sprawa dość oczywista. Jeżeli nie chcesz robić tego własnoręcznie, wystarczy, że oddasz swój samochód do najbliższego mechanika lub salonu firmowego. Opony zimowe są lepiej przystosowane do jazdy po śliskiej nawierzchni. Wymieniając je, zadbasz nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również innych kierowców na drodze.

Sprawdź stan akumulatora

Akumulator to część samochodu, która nie lubi zimna. Tyczy się to zwłaszcza pojazdów z silnikami Diesla. Jeżeli jesteś posiadaczem tego rodzaju auta, to koniecznie przed zimą oddaj je do przeglądu do zaufanego mechanika, który sprawdzi stan techniczny Twojego akumulatora.

Kup zimowe akcesoria do auta

Wszystkie problemy, wywołane przez niską temperaturę, opady śniegu i gołoledź możesz zminimalizować, odpowiednio przygotowując swój samochód. Odmrożenie auta z samego rana ułatwi Ci dobra skrobaczka. Podczas zimy powinieneś zawsze mieć ją w swoim samochodzie. W zależności od rodzaju Twojego auta możesz mieć również problem z zamarzającymi zamkami i drzwiami. Zapobiegniesz tego typu sytuacjom, kupując np. specjalny smar do zamków samochodowych. Pamiętaj również, aby w zimie używać płynu do spryskiwania szyb, który jest odporny na zamarzanie.

przygotuj_auto_na_zime.jpg