42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Jak kupić używany samochód?

Kupić i być w pełni usatysfakcjonowanym. Zakup używanego samochodu niesie ze sobą pewne ryzyko. Oszczędności związane z zakupem pojazdu z drugiej ręki są jego warte. Ale jak wiadomo, ryzyko zawsze należy ograniczać na tyle, na ile jest taka możliwość. Możesz trafić na naprawdę dobrą ofertę lub wręcz przeciwnie. Używany samochód to mniejszy koszt zakupu, ale jednocześnie możliwość wpadnięcia w niezłe tarapaty. Jak zatem dobrze kupić używany samochód?

Szukając samochodu, pamiętaj o kilku podstawowych kwestiach

Jeśli chcesz uniknąć problemów związanych z nietrafionym lub, co gorsze, wadliwym pojazdem, stosuj się w procesie zakupu przede wszystkim zasadą ograniczonego zaufania. Dlatego:

Gdzie najlepiej szukać używanych samochodów?

W tym wypadku masz kilka możliwości. Od wybranego rozwiązania zależeć będzie także to, jak bardzo będziesz w stanie ograniczyć ryzyko związane z zakupem używanego pojazdu. A zatem:

Zakup używanego samochodu od osoby prywatnej

W sytuacji, gdy decydujesz się na poszukiwania samochodu wśród ogłoszeń prywatnych sprzedających, powinieneś przede wszystkim pamiętać o dokładnej weryfikacji, czy osoba podająca się za właściciela auta rzeczywiście nim jest. Dlatego sprawdź, czy sprzedający nie oferuje jeszcze innych pojazdów w zbyciu na rynku wtórnym. Może bowiem się okazać, że osoba podająca się za prywatnego sprzedawcę, w rzeczywistości będzie po prostu handlować samochodami używanymi.

Tutaj niezwykle istotną kwestią jest sprawdzenie pochodzenia samochodu. Pojazd będący wynikiem kradzieży lub będący zastawem – zobowiązaniem wobec osób trzecich lub instytucji będzie dla Ciebie nie lada kłopotem.

Zakup w komisie przy autoryzowanym salonie

Tego typu rozwiązanie wzbudza w klientach najczęściej zaufanie jednak najczęściej okazuje się nieco droższe. Poza tym pamiętaj, że nawet w takiej sytuacji warto zachować czujność i dokładnie przyjrzeć  się np. dokumentacji danego pojazdu. Komisy przy autoryzowanych salonach mają bowiem niezwykle łatwy dostęp do książek serwisowych, historii auta, a nawet pieczątek i serwisowych komputerów, co pozwala na nieuczciwe manipulowanie danymi dotyczącymi przebiegu, historii i serwisowania oferowanych pojazdów.

Zakup w niezależnym komisie

Zakup w komisie aut używanych i/lub poleasingowych to całkiem rozsądna opcja w zakupie używanego samochodu. Jeśli tylko dobrze wybierzesz zyskujesz pewny samochód z kompletną, dokumentacją, uwiarygodnionym przebiegiem i z pisemną gwarancją techniczną. Tego typu korzyści nie osiągniesz z pewnością kupując auto od prywatnego, nawet pierwszego właściciela pojazdu.

ak2.jpg