A A A
42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Przygotowani do zimy

Dokonaliśmy audytu na placu  i przejrzeliśmy wszystkie auta. Każdy model został odpalony w warunkach zimowych, wykonana została jazda próbna. Uzupełniliśmy płyn do spryskiwaczy, sprawdziliśmy ciśnienie opon, podładowaliśmy akumulatory - zima nam nie straszna.

Auto służy do jeżdżenia !

 

Każdy samochód, nawet nowy, gdy jest nie używany i stoi "pod chmurką" - niszczeje. Tworzy się rdzawy osad na tarczach hamulcowych, akumulator się rozładowuje (zwłaszcza w minusowych temperaturach), brudzi się. Samochód powinien być pemanentnie używany, gdy tak nie jest - odnotowujemy szereg objawów zastania. Osoby, które wylatują za granicę i zostawiają swoje auto chociażby na tydzień na paringu przy lotnisku będą wiedzieli o czym piszemy. Zazwyczaj wystarczy przejechanie paru kilometrów i układ hamulcowy oczyszcza się, wystarczy jedna dłuższa trasa i akumulator odzyskuje swój poziom naładowania.

Najgorzej jest z autami starymi.

Największe problemy można zaobserwować wśród auta starych - powyżej 12 lat. Dopóki takie auto jest na chodzie, jest codziennie eksploatowane - jest OK. W naszej historii mieliśmy kilka starych modeli, które przyjęliśmy w rozliczeniu. Po postoju trwającym ponad miesiąc, mieliśmy szereg kłopotów z takim samochodem. Najgorszy jest okres zimowy, kiedy to wszelkie usterki mają większą częstość występowania.

Jaka jest na to rada?

W przypadku osób prywatnych, które dysponują własnym środkiem lokomocji - najlepszym rozwiązaniem jest garaż. Jeżeli auto nie jest nam potrzebne przez jakiś czas, jeśli wyjeżdżamy na dłużej za granicę itp. warto pozostawić pojazd w garażu. Ustrzeże nas to przed szeregiem niedogodności. W naszym przypadku liczy się ciężka praca i systematyczność. Na bieżąco musimy odpalać każde auto i wykonywać jazdy próbne. Sprawia to, że wszystkie podzespoły pracują i ryzyko wystąpienia usterki lub niespodziewanej awarii maleje.

 

10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg