42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Co wybrać ? Samochód używany czy nowe auto ?

Osoby planujące kupno samochodu, zazwyczaj stają przed następującym dylematem: kupić samochód używany czy może nowy, prosto z salonu? Oba warianty posiadają swoje plusy i minusy, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór.

Osoby preferujące zakup auta w salonie stają naprzeciw osób uważających taki wydatek za niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy. Rynek wtórny jest bowiem bardzo ciekawy zaś samochody używane, oprócz niższej ceny, nierzadko oferują lepsze wyposażenie niż ich salonowe odpowiedniki. Argumentem zwolenników zakupu w salonie jest wątpliwy stan samochodów używanych oraz poleasingowych. Jaka jest prawda? Czy faktycznie leży pośrodku?

Kupno samochodu nowego

Zakup nowego samochodu prosto z salonu wiąże się z prestiżem, a dodatkowo dostarcza kupującemu niekłamanej satysfakcji. Odbiór kluczyków i wyjechanie na drogę po raz pierwszy to dla wielu osób prawdziwie niezapomniane przeżycie. Niestety, taka przyjemność słono kosztuje i nie mówimy tu tylko o samym aucie. Nowy samochód bardzo szybko traci na wartości – w ciągu pierwszych 3 lat może to być od 40 do nawet 60 procent (w zależności od użytkowania)! Kolejnym wydatkiem jest fabryczna gwarancja i wynikający z niej obowiązek wykonywania przeglądów w autoryzowanych serwisach. Miejsca takie dają wprawdzie gwarancję solidności, ale mają to do siebie, że świadczone przez nie usługi są stosunkowo drogie. Istnieje jednak tańsza alternatywa...

Zakup samochodu używanego

Samochód używany to oczywiście znacznie niższe koszty. Auta używane i poleasingowe okres utraty wartości mają już za sobą, dlatego można je odsprzedać z naprawdę niewielką stratą. Nie musimy się również martwić o ewentualne przeglądy w autoryzowanych serwisach. Za połowę ceny dostajemy samochód bezwypadkowy, na gwarancji, a nierzadko lepiej wyposażony niż model z salonu. Rynek wtórny ma jednak również swoje minusy. Największym zagrożeniem czekającym na potencjalnych nabywców są oczywiście nieuczciwe oferty. Maskowanie poważnych awarii i zatajanie wad konstrukcyjnych to prawdziwa plaga. Niezwykle ważne jest, by zawsze korzystać z oferty zaufanego komisu – takiego, który cieszy się dobrą opinią, zaś wszystkie sprzedawane w nim samochody mają książeczki serwisowe.

auta.jpg