42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Wybieramy bagażnik rowerowy do samochodu

Jak spędzić długo oczekiwany urlop? Najlepiej aktywnie, na przykład na rowerze. Lato sprzyja podróżowaniu, a rowery doskonale się do tego nadają. Tutaj jednak z pewnością przyda się dobry bagażnik na rowery, który pozwoli nam korzystać z rowerowej aktywności także z dala od domu. Jakie rozwiązanie wybrać? Który bagażnik będzie najwygodniejszy i pozwoli nam bezpiecznie przewozić sportowy sprzęt? Sprawdzamy.

Bezpieczeństwo, wygoda i koszt – na to zwróćmy uwagę wybierając bagażnik na rowery

Rynek wręcz pęka w szwach od możliwości i propozycji w zakresie bagażników rowerowych przystosowanych do użytkowania w samochodach osobowych. Jednak bogata oferta nie oznacza wcale, że zawsze wybierzemy dobrze. Czym zatem powinniśmy kierować się w naszym wyborze? Otóż decydując się na bagażnik rowerowy do naszego samochodu weźmy pod uwagę przede wszystkim:

Konkretny wybór to już kwestia priorytetów. Jeśli oczekujemy rozwiązania przede wszystkim taniego, możemy przewozić rower w środku naszego auta, jednak jest to rozwiązanie zarówno wysoce niebezpieczne, jak i niewygodne. Ryzyko uszkodzenie sprzętu, jak i zranienia nas samych, np. podczas gwałtownego hamowania, jest naprawdę spore.

Wygodę i bezpieczeństwo zapewni nam praktycznie każdy rodzaj bagażnika rowerowego. Wybór konkretnej opcji powinien być podyktowany naszymi indywidualnymi preferencjami. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się:

Odpowiedź na powyższe pytania nieco przybliży nas do optymalnego rozwiązania w zakresie samochodowego bagażnika na rowery. Spośród czego możemy wybierać?

Bagażnik na dach samochodu

To z pewnością jedna z bardziej popularnych propozycji. Jej zaletą jest przede wszystkim stosunkowo niski koszt. Wadą – trudny załadunek rowerów oraz hałas (szumy i gwizdy) podczas jazdy z większa prędkością.

Bagażnik montowany na hak holowniczy

Jeśli poszukujemy rozwiązania prostszego i szybszego w montażu oraz zdecydowanie wygodniejszego w użytkowaniu możemy zdecydować się na uchwyty na rower montowane do haka holowniczego.

Bagażnik na klapę auta

Bagażnik rowerowy na klapę auta musi być dobrany konkretnie do danego modelu samochodu.

Bagażnik trzymający rower za widelec

Ten rodzaj bagażnika sprawdzi się w przypadku rowerów szosowych lub tych o ramie wykonanej z karbonu.

bike.jpeg