A A A
42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Jak wyciszyć samochód dostawczy?

Jak wyciszyć samochód dostawczy?

Hałas potrafi być prawdziwym utrapieniem dla kierowców. Tym bardziej, gdy ktoś zajmuje się tym zawodowo. Dlatego szczególnie osoby, które prowadzą samochody dostawcze, powinny wiedzieć, co zrobić, by wyciszyć auto i cieszyć się spokojem lub ulubioną muzyką płynącą z radia.

Znalezienie źródła problemu

Najlepiej na samym początku zlokalizować potencjalne źródło hałasu. W aucie dostawczym istnieje duże prawdopodobieństwo, że nieprzyjemny dźwięk jest wytwarzany przez przewożony towar. W takim przypadku warto zadbać o właściwe ułożenie produktów, by stały stabilnie i nie chybotały się w trakcie jazdy.

Warto także sprawdzić, czy hałas nie jest wywoływany przez samo działanie samochodu, na przykład przez silnik. Warto wtedy spróbować wyciszyć maskę samochodu. Innym źródłem nieprzyjemnych dźwięków może być zawieszenie.

Samodzielne wyciszanie samochodu

W wielu przypadkach można spróbować samodzielnie wyciszenie auta. Trzeba jednak wiedzieć, jakie materiały należy użyć oraz które części samochodu zabezpieczyć.

Potrzebne materiały

Jakie części samochodu należy wygłuszyć?

O czym należy pamiętać, wygłuszając pojazdy dostawcze?

Jeżeli ktoś chce to robić samodzielnie, to powinien wiedzieć o paru zasadach, dzięki którym maty lub pianki będą dobrze przyklejone. Najpierw należy daną powierzchnię oczyścić, na przykład za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. Sporo cierpliwości trzeba zachować podczas wycinania odpowiednich otworów. Zajęcie może być nużące, lecz warte zachodu. Ważne jest to, że nie trzeba się martwić o klej, gdyż większość mat ma samoprzylepną powłokę. Ostatnim elementem jest dociśnięcie maty do podłoża, na przykład za pomocą wałka do ciasta lub innego przedmiotu.

 

10.jpg