42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Jak sprawdzić używany samochód przed kupnem?

Kupowanie używanych aut jest bardzo popularne, dzięki temu więcej osób może sobie pozwolić na nabycie wymarzonego samochodu za niższą cenę w porównaniu do tej, którą proponują w salonie. Wiadome jest jednak, że paroletni pojazd może posiadać jakieś ukryte wady, które na początku nie są widoczne. Dlatego należy wiedzieć, jak można sprawdzić samochód używany przed zakupem, by nie dać się oszukać i cieszyć się sprawnym autem.

Jaki samochód używany kupić?

Niektóre marki lub modele są szczególnie polecane przez specjalistów. Wszystko przez to, że są wytrzymałe i tanie w użytkowaniu. Najlepiej spośród nich wybrać używany samochód. Choć trzeba także pamiętać o tym, że wiele zależy od tego, jak o pojazd dbał poprzedni właściciel.

Polecane modele używanych samochodów

 

Historia przybliży rzeczywisty stan samochodu

Bardzo ważną sprawą jest zapytanie się obecnego właściciela lub pośrednika o historię pojazdu. Dzięki temu można dowiedzieć się paru przydatnych informacji. Przede wszystkim to, czy auto brało udział w jakimś wypadku lub stłuczce, co mogłoby spowodować uszkodzenie niektórych części. Dane dotyczące samochodu, które zostało zakupione w kraju, można znaleźć w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, na przykład daty poszczególnych badań technicznych, zgłoszenie kradzieży pojazdu oraz datę pierwszej rejestracji.

Na co zwrócić uwagę oglądając samochód używany?

Należy poświęcić odrobinę czasu na dokładne przeglądnięcie auta, a także jazdę próbną. Dzięki temu potencjalny nabywca będzie przekonany do zakupu. Najpierw warto sprawdzić ślady rdzy, czy znajdują się na przykład pod wykładziną bagażnika, na podłodze lub pod uszczelkami. Ważne są także oględziny karoserii pojazdu. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, czy występują jakieś pęknięcia i przebarwienia. Podczas jazdy próbnej należy wybrać wyboistą drogę, ale również przetestować hamulce, gaz, klakson, skrzynie biegów oraz sprzęgło.

Stan silnika, chłodnicy lub innych części, które znajdują się pod maską samochodu, trudno jest sprawdzić komuś, kto się na tym nie zna. Dlatego najlepiej kupować auta używane posiadające gwarancję. Wtedy można spokojnie oddać pojazd do przeglądu bądź też poradzić się znajomego mechanika lub pasjonata.

sprawdzenie_używanego_samochodu_przed_kupnem.jpg