A A A
42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Co właściwie znaczy, że samochód jest poleasingowy?

Co właściwie znaczy, że samochód jest poleasingowy?

Jednym z najlepszych sposobów dla mikro lub małych przedsiębiorstw na zakup samochodu, jest wzięcie go leasing. To rozwiązanie jest o wiele tańsze od kredytu, ważne jest także to, że po upłynięciu umowy nie trzeba wykupować auta. Właśnie stąd biorą się auta poleasingowe. Ważne jest to, że najczęściej one były wykorzystywane tylko w celach służbowych i znajdują się w dobrym stanie technicznym oraz wizualnym. Warto jednak poznać więcej faktów związanych z takimi samochodami poleasingowymi.

Samochody dostawcze poleasingowe – czym się wyróżniają?

Warto zauważyć, że nowe auta dostawcze są wyjątkowo drogie. Dlatego poleasingowe pojazdy mogą być szansą dla firm, które nie chcą wiązać się umową z żadnym bankiem, ale też nie posiadają wystarczających środków na zakup samochodu prosto z salon. Dzięki temu za rozsądną cenę można nabyć auto maksymalnie na przykład siedmioletnie lub młodsze. Ten sposób jest często i chętnie wybierany przez liczne przedsiębiorstwa, nie tylko te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem, ale również firmy o ugruntowanej pozycji na rynku.

Zalety pojazdów poleasingowych

Zauważalne są korzyści, jakie wynikają z kupowanie samochodów poleasingowych. Przede wszystkim ważny jest fakt, że znana jest dokładna historia pojazdu. Przyszły nabywca nie musi martwić się o to, że zostaną zatajone przed nim istotne informacje. To nie jedyny atut wynikający z takiej transakcji.

Korzyści dla nabywcy

Pochodzenie pojazdów poleasingowych

Warto zauważyć, że samochody poleasingowe mają dwa źródła pochodzenia. Pierwszy z nich to auta po windykacyjne, które zazwyczaj są młodsze (mogą mieć nawet tylko dwa lata), ale również tańsze od drugiego źródła, czyli wynajmu długoterminowego. Jeżeli chodzi o ten przypadek, to zazwyczaj pojazdy trafiają na sprzedaż, po tym, jak poprzedni właściciele postanawiają go nie wykupywać na własność. Może się to wiązać na przykład ze zmianą pojazdów służbowych na nowsze modele lub zamknięciem działalności gospodarczej.

 

plac8.jpg