A A A
42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!
FAQ

FAQ

Przyjmujemy auta w rozliczeniu. Pojazd musi pochodzić z polskiego salonu, mieć udokumentowany przebieg i przede wszystkim musi być sprawny technicznie i bezwypadkowy.

Wiek pojazdu nie może przekraczać 10 lat, liczba właścicieli – maksymalnie 2.

Osoba zajmująca się oględzinami i wyceną:

Łukasz Kołodziejczyk  - tel. 660 232 318

Wszystkie samochody używane posiadają ważne przeglądy techniczne. Polisy OC są ważne przez co najmniej 30 dni od daty zakupu pojazdu.

Dokumentem sprzedaży jest FAKTURA VAT 23% lub FAKTURA VAT-MARŻA.

Kupujący jest zwolniony z opłaty skarbowej PCC-3 w wysokości 2%.

Koszt rejestracji pojazdu to 180 zł (nowy dowód rejestracyjny oraz tablice rejestracyjne).

Istnieje możliwość zlecenia nam rejestracji. Koszt takiej usługi to 100 zł. Z odpowiednim upoważnieniem rejestrujemy samochód za klienta.

Tak – przed przyjazdem prosimy o kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia aktualności oferty.

Tak – przed zakupem preferujemy sprawdzenie auta w dowolnej stacji diagnostycznej. Może to być autoryzowany serwis lub dowolna stacja diagnostyczna wybrana przez Klienta. Dodatkowo Klient ma możliwość wykonania jazdy próbnej.

Tak – każdy pojazd posiada książkę serwisową i na życzenie Klienta możemy dodatkowo dostarczyć wyciągi z historii serwisowej.

Na fakturze umieszczamy informację z przebiegiem auta.

Wszystkie samochody używane, znajdujące się w naszej ofercie, są w 100% bezwypadkowe. Zdarza się, że auta są po naprawach lakierniczych spowodowanych szkodami parkingowymi. Elementy nadwozia, które były zarysowane, lekko wgniecione – są naprawiane.

Nie ma możliwości, aby auta poleasingowe miały naruszoną konstrukcję, wystrzelone poduszki, zepsutą geometrię kół, itp. Wszystkie naprawy lakiernicze mają miejsce w autoryzowanych serwisach i są udokumentowane.

Jest możliwość kupna auta na zamówienie. Należy się wówczas z nami skontaktować w celu omówienia szczegółów.

Salon znajduje się przy ul. Brzezińskiej 260

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek: 08:00-18:00

sobota: 08:00-15:00

niedziela: 09:00 - 13:00

W momencie zakupu Klient otrzymuje pisemny certyfikat gwarancyjny, w którym opisany jest zakres gwarancji (do wyboru są 2 warianty). W cenie auta udzielamy gwarancji na okres 6 miesięcy w wariancie COMFORT (gwarancją objęte są najważniejsze podzespoły silnika, koło zamachowe, turbina).

Za dopłatą można zmienić wariant na PRESTIGE (wówczas ochroną objęty jest niemalże każdy podzespół auta: układ elektryczny, wydechowy, hamulcowy, kierowniczy, zawieszenie, silnik, skrzynia biegów, kompletne sprzęgło).

Jeżeli któryś z podzespołów w okresie gwarancji ulegnie uszkodzeniu zwracane są koszty naprawy i części.

Gwarancja obowiązuje na terenie kraju oraz w państwach Unii Europejskiej.

 

Nie jesteśmy komisem samochodowym lecz salonem aut używanych - poleasingowych.

Różnica polega na tym, że oferowane pojazdy są naszą własnością - nie są wstawione w komis przez właścicieli.

Nie prowadzimy sprzedaży aukcyjnej.

Oferowane ceny są cenami BRUTTO i nie ulegają licytacji - podbiciom.

Udzielamy rabatów w zależności od wariantu gwarancyjnego. 

Tak, wszystkie używane samochody poleasingowe, znajdujące w naszej ofercie pochodzą z polskich salonów. Nie zajmujemy się autami sprowadzanymi z zagranicy.

Obecnie mamy 3 możliwości odliczenia podatku kupując auto na fakturę VAT 23%:

- odliczenie 100% podatku VAT - dotyczy aut ciężarowych z jednym rzędem siedzeń, spełniające wymogi VAT-1

Jeżeli pojazd spełnia wymogi VAT-1 możemy odliczyć cały podatek i nie musimy prowadzić ewidencji przebiegu.

- odliczenie 100% podatku VAT -  przy zakupie pojazdu możemy złożyć deklarację VAT-26 w Urzędzie Skarbowym w ciągu 7 dni od daty zakupu i wówczas możemy odliczać cały podatek. Warunkiem koniecznym jest prowadzenie karty transportowej - ewidencji przebiegu.

- odliczenie 50% podatku VAT - każdy pojazd użytkowany w celach mieszanych - prywatnie i służbowo - może mieć odliczane 50% podatku VAT z zakupu, paliwa oraz części. Jeżeli kwota VATu wynosi np. 5 000 zł odliczamy 2 500 zł, a pozostałe 2 500 zł powiększa kwotę netto, którą w zależności od prowadzonej rachunkowości możemy amortyzować.

- odliczanie podatku VAT nie dotyczy osób prywatnych oraz przedsiębiorców nie będących płatnikami podatku od towarów i usług (VAT)

- Auta ciężarowe możemy zastosować amortyzację jednorazową. W miesiącu, w którym nabylismy pojazd - cała kwota netto stanowi nasz koszt

Auta osobowe - nowe - amortyzacja jest liniowa 20% rocznie i wynosi 60 miesięcy czyli 5 lat.

- Auta osobowe - używane - pojazd musi być użytkowany przez min. 6 miesięcy - możemy zastosować amortyzację liniową 20% w skali roku lub przyspieszoną 40% rocznie, trwającą 2,5 roku.

- osoby prowadzące działalność gospodarczą, rozliczające się z podatku dochodowego na zasadzie ryczałtu - płacą podatek od obrotu, nie robiąc kosztów i nie mają mozliwości amortyzacji.

- amortyzacja nie dotyczy osób prywatnych