42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Sprzedaż czy kasacja? Co się bardziej opłaca?

Sprzedaż czy kasacja? Co się bardziej opłaca?

Jeżeli posiadasz stare i zniszczone auto, którego chcesz się pozbyć, to musisz zastanowić się, czy warto je sprzedać. Rynek wtórny pełen jest tego typu samochodów, które niekoniecznie znajdują kupców. Jeżeli Twoje auto jest w stanie nieopłacalnym do naprawy, być może warto zastanowić się nad jego kasacją. To zdecydowanie lepszy sposób niż pozostawienie niechcianego pojazdu na parkingu lub porzucenie go w nielegalnym miejscu.

Jak oddać auto do kasacji?

Oddanie auta na złom może przynieść Ci niewielki zysk. Na początku musisz jednak wykonać kilka niezbędnych czynności. Przede wszystkim zadbaj o demontaż samochodu. W tym celu poszukaj najlepszej oferty na rynku i znajdź taki punkt kasacyjny, który zaoferuje Ci najwięcej pieniędzy i wykona ten proces w sposób legalny. Dodatkowym atutem wybranego punktu wykonującego demontaż i kasację będzie usługa holowania lub transportu Twojego auta na złomowisko. Tyczy się to tych samochodów, które nie są sprawne do jazdy.

O czym pamiętać przed kasacją?

Zanim oddasz swoje auto na złom lub w ręce wykonawcy, musisz mieć przy sobie dowód rejestracyjny poświadczający, że pojazd należy do Ciebie. Jeżeli masz inne dokumenty, takie jak potwierdzenie zakupu samochodu, czy wpis rejestracji auta na firmę, to weź je ze sobą do punktu kasacji pojazdów.

Wyrejestruj pojazd w Urzędzie Miasta

Kolejny etap to unieważnienie tablicy rejestracyjnej, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu. W punkcie kasacji pojazdów otrzymasz odpowiedni dokument, poświadczający o oddaniu samochodu na złom. Z takim protokołem, tablicami i dowodem rejestracyjnym musisz udać się do urzędu miasta, aby złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Masz na to 30 dni od otrzymania dokumentów.

Nie zapomnij o OC

Oddając pojazd do kasacji, automatycznie rezygnujesz z ubezpieczenia OC. Jeżeli opłacałeś OC z góry, to może przysługiwać Ci zwrot kosztów nadpłaty. Zachowaj zatem dokumenty poświadczające wyrejestrowanie auta, aby przedstawić je firmie ubezpieczeniowej.

auto_do_kasacji.jpg