42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Sprowadzenie auta z zagranicy - co trzeba zrobić

Bardzo często znajdujemy na rynku zagranicznym nasze wymarzone auto, a do tego w niskiej cenie. Jednak dla niektórych cały ten proces wydaje się zbyt trudny, by dokonać zakupy. Należy przecież załatwić wszelkie formalności związane z rejestracją auta, do których przydałaby się znajomość obcego języka. Samo kupno auta używanego, nawet w Polsce, wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Trzeba sprawdzić, czy nie zostało skradzione, czy ma prawidłowy stan techniczny i jaki jest jego przebieg.

Umowa kupna samochodu

Zarówno w Polsce, jak i za jej granicami obowiązuje sporządzenie umowy sprzedaży i kupna samochodu. Najlepiej, aby od razu była ona przygotowana w dwóch językach, by uniknąć problemów z formalnościami, rejestrując pojazd w Polsce. Do podpisywania umowy może okazać się pomocna osoba płynnie mówiąca w języku sprzedawcy auta. Pamiętaj, że od właściciela pojazdu musisz otrzymać:

Formalności do załatwienia w Polsce

Pierwszym miejscem, do którego powinieneś się udać po powrocie do Polski, jest Urząd Celny. Tam musisz opłacić akcyzy i ewentualne cło. Nie zapomnij wziąć ze sobą wszystkie dokumenty pojazdu. W zależności od tego, skąd zostało sprowadzone Twoje auto, może być konieczne wykonanie aktualnego przeglądu technicznego, zorganizowania ubezpieczenia OC i rejestracja w wydziale komunikacji. Na większość z tych formalności masz około 14 dni. Zanim udasz się do Urzędu, by zarejestrować swój nowy samochód, musisz zadbać o przetłumaczenie dokumentów, które nie zostały sporządzone po polsku. Tłumaczenie musi wykonać tłumacz przysięgły.

Nie daj się oszukać

Jeżeli masz w swoim środowisku zaufanego mechanika lub tłumacza, to nie wahaj się skorzystać z ich pomocy. Zanim zdecydujesz się na zakup używanego auta, sprawdź dokładnie jego stan techniczny. Jeżeli niektóre dokumenty są dla Ciebie niejasne - nie podpisuj ich! Musisz mieć 100% pewności, że kupowane przez Ciebie auto jest bezpieczne, sprawne i legalne.

kupno_auta_z_zagranicy.jpg