42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Dlaczego warto kupić auto poleasingowe?

Dlaczego warto kupić auto poleasingowe?

Auta poleasingowe zazwyczaj mają kilka lat, maksymalnie 7-8. Zazwyczaj wykorzystywane są w firmach lub małych przedsiębiorstwach jako samochody służbowe, które regularnie się wymienia. Dlatego, jeżeli chcesz kupić kilkuletnie auto używane, to zapoznaj się z ofertą pojazdów poleasingowych. Jeżeli będziesz mieć trochę szczęścia, to trafisz na prawdziwą perełkę!

Auta służbowe są mniej eksploatowane

Zdania na temat eksploatacji aut służbowych są podzielone. Jedni twierdzą, że pracownicy znacznie intensywniej z nich korzystają, a inni wręcz przeciwnie. Oczywiście wszystko zależy od firmy. Jeżeli trafisz na auto, którym poprzedni kierowca jeździł z i do pracy, w obrębie jednego miasta, to z pewnością nie będzie ono miało zbyt wielu uszczerbków. Zupełnie inaczej będzie wyglądać i sprawować się samochód, który przeżył wiele tras po Polsce, a także za granicę.

Rodzaje aut poleasingowych

Nie wszystkie auta poleasingowe zostały pozyskane w ten sam sposób. Niektóre zostały odebrane leasingobiorcom przez windykatorów, ponieważ nie płacili ustalonych w umowie rat za samochód. To auto może być w najlepszej kondycji, jeżeli windykator odebrał je np. po roku od zawarcia umowy. Prawdopodobnie najgorsza kondycja dotyczy aut, które przetrwały najem długoterminowy. Z drugiej strony samochody te są regularnie serwisowane, co daje gwarancję, że są całkowicie sprawne. Trzecim rodzajem auta poleasingowego jest to, które najemca oddał dobrowolnie, ponieważ zrezygnował z wykupienia go. Zdecydowaną zaletą kupna auta od firmy leasingowej jest to, że mamy wgląd w całą historię samochodu, łącznie z tym, kiedy był serwisowany i jaki ma faktyczny przebieg.

Przewaga nad samochodami “używanymi”

Rzadko kiedy mamy pewność co do stanu samochodu, jeżeli kupujemy go od osoby indywidualnej, zazwyczaj przez internet. Ciężko jest przy pierwszym spotkaniu dowiedzieć się wszystkiego na temat używanego auta. W przypadku samochodów poleasingowych - nie mają żadnych tajemnic przed nowym kupcem. Dowiesz się wszystkiego z dokumentacji technicznej o faktycznym stanie auta, np. o serwisowaniu i przebiegu.

auto_poleasingowe.jpg