42 278 73 61 600 566 236 660 232 318 730 910 352
biuro@autakrajowe.com.pl
ul. Brzezińska 260, 92-703 Łódź (autostrada A1 - zjazd 21)
Pn-pt: 08:00-18:00. So: 08:00 - 15:00.
Oferujemy tylko sprawdzone samochody używane / poleasingowe!

Wszystko o wymianie opon na zimę

Czy wiesz, że wymiana opon letnich na zimowe pozwala skrócić drogę hamowania Twojego pojazdu o 20%? Poza tym wpływa na bezpieczeństwo na drodze, co dotyczy prowadzących pojazdy i przechodniów. Jeżeli chcesz, aby jazda po śliskiej nawierzchni nie przyprawiała Cię o zawał serca, to nie zwlekaj. W dzisiejszym wpisie dowiesz się wszystkiego na temat wymiany opon z letnich na zimowe.

Kiedy najlepiej wymienić opony?

Wybierając termin wymiany opon musisz wziąć pod uwagę dwa czynniki - temperaturę za oknem i oblężenie klientów w punktach serwisowych. Każdego roku można zauważyć długie kolejki w momencie, gdy temperatura na zewnątrz spada i utrzymuje się przez co najmniej kilka dni poniżej 7 stopni. Możesz również samemu wyczuć moment, gdy Twoje opony nie radzą sobie ze śliską nawierzchnią. Na pewno nie warto z tym zwlekać ze względu na własne bezpieczeństwo, ale również przez oszczędność czasu. Czekając do ostatniej chwili, stracisz swój cenny czas w kolejce do serwisanta.

Jakie opony wybrać?

Na samym początku musisz zastanowić się, czy interesują Cię nowe, czy używane opony. Ogólnie przyjęta zasada mówi, że opon nie powinno używać się dłużej niż 6 lat. Jeżeli więc znajdziesz odpowiednie opony używane i sprawdzisz ich datę produkcji, wykorzystując do tego cztery cyfry na boku opony (dwie pierwsze oznaczają tydzień, a dwie ostatnie rok produkcji), możesz śmiało z nich skorzystać. W ofercie firmy Auta Krajowe jest również sprzedaż opon używanych w różnych rozmiarach, pochodzących od sprawdzonych firm flotowych. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Ci dobrać odpowiednie opony do Twojego auta.

Międzynarodowy symbol alpejski opon

Pamiętaj, że zimówki powinny być miększe niż opony letnie. Dzięki temu nie ulegają utwardzeniu w niskich temperaturach, a także mają lepszą przyczepność do podłoża. Jeżeli zależy Ci na bezpiecznych i sprawdzonych produktach, to wybierz te opony, które posiadają oznakowanie Three-Peak Mountain Snow Flake. Symbol alpejski oznacza, że opony te spełniają ogólnoświatowe normy i przeszły szereg testów bezpieczeństwa.   

opony_zimowe.jpg