Zapraszamy do działu aktualności, gdzie można sprawdzić informacje o zmianach i nowościach w naszym serwisie i nie tylko.
Nadszedł dzień, w którym rozstajemy się z naszą zasłużoną autolawetą. Boxer z najlepszym silnikiem 3.0HDI o mocy 177 koni mechanicznych. Sprzedajemy z uwagi na fakt, że auto ma podwójną kabinę, która nam jest niepotrzebna - a przez to ma nieco krótszy najazd i środek ciężkości jest przeniesiony bardziej na tył.
WięcejNajczęstszym powodem tankowania w ostatnim momencie, jest nasz pospiech lub po prostu brak stacji benzynowej po drodze. W konsekwencji jeździmy na tzw. oparach. I sporo ryzykujemy. Bo niezatankowany w porę samochód to nie tylko możliwość utknięcia gdzieś na drodze, ale także poważnego uszkodzenia silnika.
WięcejDane statystyczne dotyczące wypadków wskazują, że niesprawny układ hamulcowy stanowi przyczynę niemal 14 proc. wypadków, wśród wszystkich zdarzeń drogowych wywołanych niesprawnością techniczną pojazdów. Niestety większość kierowców bagatelizuje konieczność regularnego przeglądu systemu hamowania w pojazdach, często ignorując także pierwsze symptomy nieprawidłowego działania hamulców. Chcąc zachować bezpieczeństwo na drodze, warto dokładniej przyjrzeć się układowi hamulcowemu w naszym aucie.
WięcejCena, rocznik, sprawność, no i oczywiście przebieg – to te elementy interesują nas najbardziej w sytuacji, gdy zamierzamy kupić używany samochód. W przypadku stanu licznika dochodzi jednak do częstych oszustw, co sprawia, że do przebiegu samochodu podchodzimy z pewną rezerwą i wątpliwościami. Jak zatem sprawdzić przebieg używanego auta?
WięcejNiepokojące sygnały świadczące o tym, że z jednostką napędową dzieje się coś złego, są w większości przypadków bardzo wyraźne i łatwo zauważalne. I całe szczęście. Dzięki temu nawet osoba nie będąca doświadczonym mechanikiem samochodowym może bez problemu je rozpoznać, co pozwala na szybką, właściwą reakcję. Najbardziej typowe objawy wskazujące na awarię silnika przedstawiamy poniżej.
WięcejNajprościej traktując temat poślizgu, możemy zdefiniować nadsterowność, jako utratę przyczepności samochodu podczas zakrętu i wynoszenie jego tyłu na zewnątrz. Z kolei podsterowność to utrata przyczepności samochodu wraz z wynoszeniem przodu pojazdu na zewnątrz zakrętu.
WięcejKilka praktycznych porad z pewnością nieco ułatwi nam poruszanie się samochodem po śliskich i zaśnieżonych drogach, a tym samym pozwoli na łagodniejsze przebrnięcie przez zimowy sezon.
WięcejOgrzewanie postojowe, zarówno elektryczne, jak i spalinowe, polega na podnoszeniu temperatury silnika poprzez podgrzewanie płynu chłodniczego. Ogrzewanie wnętrza samochodu następuje z kolei poprzez wtłaczanie w jego wnętrze ciepłego powietrza. Co zyskujemy? Wyższą temperaturę wewnątrz samochodu już na starcie, mniejsze zużycie silnika, a także brak konieczności żmudnego skrobania szyb.
WięcejProducenci i sprzedawcy opon zimowych, a także pracownicy warsztatów wulkanizacyjnych zgodnie potwierdzają, że opony należy zmienić w sytuacji, gdy temperatura powietrza w ciągu dnia spada poniżej 7 stopni Celsjusza.
WięcejUsługa auto detailingu z jednej strony utożsamiana jest z dokładnym wysprzątaniem samochodu, praniem tapicerki i ekstra „polerką” lakieru, z drugiej strony często zostaje zestawiona z pojęciem samochodowego SPA. Zdecydowanie właściwszą okazuje się druga wersja definicji, to jednak wciąż nieprecyzyjne określenie, nie oddające sedna usługi.
Auto detailing to precyzyjny i wydłużony w czasie (trwający nawet do 4 dni) proces doprowadzania samochodu, a także niemal każdego innego pojazdu, w tym samolotu, motocykla, łodzi, czy quada, do stanu jak najbliższego fabrycznemu. Zatem usługa nie sprowadza się jedynie do kwestii gruntownego sprzątania. To działanie, którego efektem jest samochód, jak nowy. Cóż, kto z nas nie chciałby, aby jego samochód wyglądał, jakby właśnie opuścił ściany hali fabrycznej?
Więcej